Spišská Nová Ves a okolie

Spišská Nová Ves a okolie

     Naše potulky prírodou pokračujú, naposledy sme sa vybrali do okolia Spišskej Novej Vsi, ale nechceli sme Vám prezradiť všetko naraz a tak tu dnes máme krátke pokračovanie.

1 Jazero v Blejzoch

     Nachádza sa neďaleko prírodnej rezervácie, náučného chodníka v Blejzoch, nájdeme ho medzi obcami Vernár a Pila. Viem v týchto jesenných dňoch sa v ňom okúpu asi už iba otužilci, no to krásne sfarbenie prírody a ticha stojí za to.

     Na náučnom chodníku s dĺžkou 1,4 km a prevýšením 60 m.n.m. na Vás čaká 6 informačných panelov. Bežne, by ste tam mohli stretnúť školákov, pretože táto oblasť je obľúbená najme pre žiakov základnej školy, ktorí sa tam chodia vzdelávať. V aktuálnej situácii tam možno budete celkom sami a to niekedy vie mať svoje čaro.

2. Gačovská skala

     Palcmanskú Mašu Vám dnes nejdem predstavovať, ale je možné, že sa niekedy ešte o nej zmienim. Videli ste ju už niekedy z vtáčej perspektívy? Ak áno, tak to pravdepodobne stálo za to, ak nie tak si na to možno niekedy trúfnete. Jedným z mnohá takýchto miest je Gačovská skala s výškou 1113 metrov.

     Síce je to trochu náročnejšia turistika vrelo ju odporúčam, pretože po dosiahnutí vrcholu sa budete mať na čo pozerať. Z južnej strany sa na Vás usmejú Volovské vrchy, Slovenské Rudohorie a už spomínaná vodná nádrž Palcmanská Maša. Zo severu si budete môcť vychutnať pohľad na Vysoké Tatry, Kráľovú hoľu a iné oblasti Slovenského raja. Nezabudnite, že táto oblasť je schodná iba so sprievodcom. Pre viac fotiek z tejto oblasti kliknite na: https://pozrifoto.sk/

 

3.Skalné mesto

     Aké, by to boli potulky Spišom kebyže predsa len nezájdeme ku blízkosti Spišského hradu? Konkrétne do prírodnej rezervácie Dreveník. Nájdeme ju aj v zozname UNESCO, v prírodnej rezervácii sa nachádzajú rôzne skalné a prírodne útvary. Travertínové skaly, či jaskyne. Kamenný raj ako je prezývaná táto oblasť tvorí i roklina Peklo, či skalné veže. Na svoje si tam prídu i adrenalínoví športovci, v skalnom meste je totižto vytvorených aj niekoľko lezeckých trás.

      Budeme radi ak sa nami necháte inšpirovať a rozhodnete sa pre výlet v tejto oblasti, typ na ubytovanie. Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť zdieľaním, nájdete nás i na Facebooku.

Zdroj: https://novejsa.sk/

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk