Túto nehnuteľnosť môžete mať za 250 mil. USD. Auta za 30 mil. v cene.

Túto nehnuteľnosť môžete mať za 250 mil. USD. Auta za 30 mil. v cene.

Hľadáte nové letné sídlo a premýšľate o Spojených štátoch? V predaji sa objavil luxusný dom developera Bruce Makowského v kopcoch nad Los Angeles, vo štvrti Bel Air s výhľadom na mesto anjelov. Je to údajne najdrahší dom, aký bol kedy v USA predávaný, takže bude potrebné mať naozaj napchaté vrecká.

Nebudeme vás napínať, cena je 250 miliónov dolárov. Dom stojí na adrese 924 Bel Air Road, v oblasti, kde malý a skromný domček by ste nehľadali. Parcela nie je malá, ale záhradu tú nečakajte, skoro celá je zastavaná. Obytná plocha domu je asi 3 530 metrov štvorcových. To nie je preklep, naozaj tri a pol tisíc. Je tu dvanásť spální, dvadsaťjeden kúpeľní, tri kuchyne, päť barov, posilňovňa a wellness. A najväčšia televízia, ktorá kedy bola umiestnená v americkej domácnosti. Má skoro 10 metrov na dĺžku.

V cene je samozrejme všetko vybavenie, teda okrem iného napr. kino s polohovateľnými sedačkami alebo golfový green. Bazén je samozrejmosťou, k tomu väčšiemu na dolnej terase patria elegantné trysky, lehátka stojace čiastočne vo vode, vírivka a gigantická vysúvacia plocha zložená z niekoľkých televízií, keby vás výhľad na LA omrzel. Ten menší na hornej terase je vyhrievaný, ako vidno na videu, ktoré si môžete pustiť nižšie.

Vyhrievaný bazén a vírivku má ale každý milionár. Bruce Makowsky si do tohto domu nechal postaviť aj štyri bowlingové dráhy a nechal tú zabudovať výdajník sladkostí, naplnený údajne za šialených 200 tisíc dolárov, hneď vedľa dvoch stolových futbalov. To všetko v dome zostáva, rovnako ako podivné umelecké artefakty - gigantický model fotoaparátu Leica, sedem Snehulienkiných trpaslíkov na pohyblivých obrazoch ako z Harryho Pottera a replika seriálovej helikoptéry Airwolf, ktorá bola vyradená z prevádzky.

Okrem toho je v tej astronomickej cene tiež zbierka áut v hodnote 30 miliónov dolárov . Vidíme ju čiastočne na obrázkoch nižšie - obsahuje Ariel Atom, Rolls-Royce Dawn, Pagani Huayra, Ferrari 488, Bugatti Veyron, Spyker C8 a Lamborghini Gallardo, okrem iného. Jej zlatý klinec je ale Mercedes 540 K Special Roadster "Von Krieger" z roku 1936, ktorého hodnota je 15 miliónov dolárov.

Makowsky tento dom nechal navrhnúť a postaviť podľa vlastného želania. Pokiaľ neznášate kosenie trávy a chcete bazén dosť veľký na to, aby sa v ňom dalo jazdiť na vodných skútroch - ktoré sú mimochodom tiež v cene domu -, ste na správnej adrese.

Zdroj: autoforum.cz

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk