Ako správne zaujať životopisom

Ako správne zaujať životopisom

 

Pri písaní životopisu platí jedna dôležitá zásada. Zaujmete ním len vtedy, ak bude hovoriť pravdu. Je úplne zbytočné prifarbovať si vo vašom životopise skúsenosti, ktoré reálne nemáte. Radšej popíšte kvalitne to, čo ste naozaj počas svojej praxe robili. Platí taktiež to, že menej je niekedy viac. Neznamená to však, že ak je vaša pracovná náplň nabitá, mali by ste ju zhrnúť do jednej vety. Pracovnú činnosť popíšte stručne, ale zato kvalitne a výstižne, aby váš potenciálny zamestnávateľ rozumel, či sa na danú prácu podľa životopisu hodíte.

Na úvod uveďte svoje osobné údaje, akými sú meno, telefonický kontakt a e-mail. Dátum narodenia a fotografiu môžete, ale nemusíte vynechať. Naopak, ak chcete, môžete doplniť vaše záľuby. Veľmi dobre v životopise pôsobí, ak máte za svojimi osobnými údajmi aj zhrnutú charakteristiku o sebe, svoje kvality, skrátka to, čo môže byť vašou pridanou hodnotou voči inému kandidátovi, svoje dobré vlastnosti. Pri uvádzaní vzdelania postačuje uviesť strednú a vysokú školu, pričom začnite najvyšším vzdelaním. Svoju prax začnite popisovať taktiež od svojich posledných aktuálnych skúseností. Ako bolo spomenuté, buďte stručný, ale zároveň výstižný. Svoje skúsenosti popisujte v odrážkach, ktoré môžete prispôsobiť tomu, na akú pozíciu sa uchádzate. To znamená, že uvediete ako prvé skúsenosti v danej práci, ktoré považujete na novej pozícii za nosné, a ktoré by vám potenciálne mohli pomôcť k získaniu zamestnania. Na záver pridajte do svojho životopisu aj svoje technické znalosti, ako je úroveň znalosti počítača, internetu, prípadne softvérov.

Pamätajte si,  žiadna grafická úprava nezaujme tak, ako vaša prax. Životopis si môžete prispôsobiť vášmu vkusu, vyhýbajte sa však prehnaným grafickým prvkom alebo ornamentom. Čistý a kvalitný životopis bude oveľa väčšia záruka úspechu.

Voľné pracovné ponuky a poprípadné pozrietie vzorového životopisu môžete nájsť na stránke www.pozripracu.sk alebo: tu  

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk