Merkury Market

Merkury Market

Zamysleli ste sa niekedy nad tým odkiaľ pochádza názov tejto známej stredoeurópskej distribučnej spoločnosti? Píše sa rok 1991 a Jerzy Jacek Papierz zakladá v Poľsku, vo svojej rodnej zemi spoločnosť, ktorej hlavným cieľom bude zrekonštruovať, pretvoriť a skrášliť svoju domácnosť.  A tak sa táto spočiatku malá firma, zameriava na obchodovanie s pestrým a rozmanitým stavebným materiálom za bezkonkurečné ceny na trhu.

Ale späť k názvu brandu spoločnosti. Ten si teda môžeme úzko prepojiť s touto filozofiou a vlastne aj s rokom 1991. Totiž, istú súvislosť ba až napodobiteľnosť možno hľadať aj v tom, že do rockového neba odišiel v tom istom roku aj známy britský spevák kapely Queen Fredy Mercury. Náhoda? Ďalšiu súvislosť samozrejme musíme odvodiť aj z astrologického hľadiska. Planéta Merkúr je prvou planétou slnečnej sústavy a svojho času je Merkury Market aj prvou spoločnosťou, ktorej hlavným cieľom bolo poskytovať ľuďom taký stavebný materiál, ktorý neprekročí ich finančný rozpočet a zároveň dodá ich bývaniu (ale nielen tomu) poriadnú a hlavne kvalitnú zmenu. Z rímskej mytológie je Merkur bohom obchodu, čo značí, že o pár rokov sa z tejto malej firmy stáva obrovská spoločnosť, ktorá vybudovala obchodnú sieť nielen v Poľsku, ale od roku 2005 už aj na Slovenskom trhu.

Úspech spoločnosti samozrejme nezaručuje len nezvyčajný a ľahko zapamätateľný názov, ale sú to predovšetkým spokojní zákaznici, ktorí majú možnosť vyberať z obrovského množstva produktov pre zariadenie domácností, kúpeľní či dokonca záhrad. Merkury Market si obľubujú aj menšie či stredné firmy, ktoré potrebujú zariadiť kancelárske priestory.

Spoločnosť sa stále môže pýšiť neuveriteľným výberom sortimentu osvetlenia, podláh a dlažieb, obkladov z kameňa, armatúrou, sanitárnou keramikou, stavebnou chémiou či dokonca vykurovacím systémom. A to nie je zďaleka všetko. Merkury Market je známy aj vďaka širokému sortimentu nábytku a bytového dizajnu a to stále za GARANCIU najnižšej ceny na slovenskom trhu, ktorá zaručuje vyrovnanie rozdielu ceny. Navyše každý zákazník nový alebo starý, má možnosť získať zákaznícku kartu, ktorá poskytuje skutočne zaujímavé výhody. Praktickou novinkou je aj fakt, že ich leták si viete prezerať online a dokonca hneď aj online nakupovať, či dokonca objednať si šitie závesov alebo namotovanie podlahy do bytu.

Spoločnosť Merkury Market je kolosálnym európskym projektom. Každým rokom sa snaží vytvárať nové pracovné príležitosti pre ľudí a to v skoro v každom regióne Slovenska s počtom obchodov 21 a v susednom Poľsku, prevažne v južnej oblasti krajiny, 18-timi plne vybavenými prevádzkami. Zisky spoločnosti sa v súčasnosti pohybujú od niekoľko desiatok miliónov eur a výnosnosť podniku je značne stabilizovaná. Spoločnosť sa môže takisto pýšiť rôznymi prestížnymi oceneniami. Každoročne sa drží na popredných miestach v rebríčkoch Mastercard Obchodník roka v kategórii Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov.

Fredie Mercury predával ľuďom svoj hlas, svoju energiu svoj dokonalý zmysel pre rytmus v hudbe. Mercury Market predáva ľuďom svoj hlas, svoju energiu a svoj dokonalý zmysel aj pre najnáročnejšieho klienta, ktorý chce veľa produktov za rozumné ceny. Je to naozaj jedna z najdynamickejších spoločností krajín V4, ktorí už desaťročie stoja za pomerom cena a kvalita. Mimochodom Jerzy Jacek Papierz je v súčasností jedným z najbohatších, aj keď menej známych, Poliakov a stále prevádzkovateľom Merkury Market. V časopise Forbes mu tak patrí 19 miesto s aktívami 1,29 miliardy za jeho obchodné životné veľdielo.

Ak Vás zaujal článok o Merkury Markete neváhajte sa pozrieť aj na ich pracovné ponuky. TU

(Napísala: Zuzana Dadej)

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk