Voľa je silnejšia ako osud

Voľa je silnejšia ako osud

     „Život niekedy bolí, ale o tom to je. Môžeš robiť hoci čo, len na to musíš presvedčiť svoju hlavu.“ O tom by Denis Kučera mohol rozprávať celé hodiny, alebo rovno napísať knihu. Život sa s ním nemaznal, no dnes môže ísť príkladom každému jednému z nás.

     Bol rovnaký, ako všetci jeho rovesníci. Mal iba trinásť rokov, keď mu diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín. Po prvotnom šoku z tej najhoršej správy sa na svoj vek spamätal veľmi rýchlo a bral to ako výzvu. Svojim úsmevom tešil lekárov aj rodinu, ktorá mu je stále veľkou oporou. Diagnóza sa podchytila v čas, no nastali komplikácie. Najprv zápal pľúc, ktorý nebolo možne operovať pre oslabenú imunitu a po nasedenej transfúzií mu osud zasadil ďalší úder pod pás, ochrnul od prs na dol.

     Život nabral úplne iný spád a zmieriť sa s okolnosťami chcelo čas, obzvlášť v období začínajúcej puberty. No Denis to za pomoci svojich blízkych zvládol. Šport miloval od malička a práve tomuto zasvietil svoj nový zmysel života. Chvíľu to trvalo, no našiel sa a dnes na hrazdách zažíva slobodu a posúva ho to stále vpred. Denis je síce na vozíku, ale na hrazde dokáže veci, s ktorými majú i zdraví športovci problém. Popri štúdiu na vysokej škole, úspešne absolvoval kurz street workoutu a calitheniky, čo nie je len cvičenie s vlastnou, ale aj životný štýl.

     Jeho motivačné video, na ktorom sa venuje práve tomuto športu, videlo viac ako osem miliónov ľudí. Práve týmto videom inšpiroval aj mňa. Volám sa Dana Kontuľová, mám 22 rokov a od narodenia bojujem podobne ako Denis. Narodila som sa z vrodenou chorobou DMO ( Detská mozgová obrna), po jedenástich operáciách som sa štyri krát učila chodiť. Nie je to ľahké, no nesťažujem sa a snažím sa svoj život žiť na plno, podobne ako Denis. Tiež milujem šport, pred troma rokmi som absolvovala svoj prvý polmaratón v Košiciach. Životné prekážky beriem ako výzvy, pretože život je boj, ale stojí za to.

  

  Workout

     Street workout je športová aktivita s vlastnou váhou tela. Zahŕňa rôzne cviky na verejných športových ihriskách, hrazdách, bradlách, schodoch a iných konštrukciách. Hlavný dôraz sa kladie na cvičenie s vlastnou váhou, rozvoj sily a vytrvalosti. Tréningový systém je založený na rôznorodých typoch zhybov, kľukov, drepov, statických cvikov a pod.  Tento typ cvičenia je v poslednom čase veľmi obľúbený. Dokáže rozvíjať silové vlastnosti, svalovú vytrvalosť, alebo objem svalov. Workout je efektívny aj v rámci spaľovania tukov a zlepšenia koordinácie.    

Zdroj: Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk