Milí muži, chceme Vám niečo povedať

Milí muži, chceme Vám niečo povedať

     Tento text je venovaný všetkým mužom. Niečo o mne, ale aj o každej jednej z Vás. Viem presne ako sa cítiš, bohužiaľ až príliš dobre...

 

Milí muži.

     Viem, že silná žena si drží odstup, pretože už sa v živote pár krát veľmi sklamala. Rozbila sa ako jemne sklo a to, že je opäť vzpriamená a stojí na vlastných nohách je iba jej zásluha. Vždy, keď môže si svoje problémy nechá pre seba a sama sa ich snaží vyriešiť. Nemá vo zvyku sa sťažovať, načo aj tak to nikam nevedie.

     V živote toho zvládla naozaj veľa a má za sebou aj to čo by Vám možno ani nenapadlo. Niekedy to v jej živote nebol boj, ale vojna. No zvládla to! Zanechalo to na nej pár rán a preto ju už len tak niečo nezlomí. Nedovolí to! Na tvári nosí masku v podobe úsmevu a to takmer v každom počasí. Naučila sa smiať cez slzy a vie, že nech jej život postaví do cesty čokoľvek prežije to.

     Navonok pôsobí nezlomne, ako žena ktorá nepozná hranice, nepozná slová ako nedá sa, nejde to. Neúspech je pre ňu iba spôsob ako to skúsiť znova. Poučí sa z predošlých chýb, pozbiera skúsenosti a znova vyštartuje. Navonok jej neublíži ak ju niekto zasa raz podrazí, pôsobí vyrovnane, je silná a vie kam smeruje.

     Pýtate sa prečo? No, lebo keď jej bolo najhoršie nik to nevidel, vtedy sa nikto nepýtal prečo. Neostávalo jej nič iné ako sa vzchopiť. Nemala na výber, iná možnosť jednoducho nebola a basta.

     Mohla to vzdať, ale to nie je jej štýl, je bojovníčka. :)  Tak si oprášila kolená, zotrela z tváre slané slzy a nahodila kamennú tvár s iskierkou úsmevu. Za ktorý sa časom naučila schovať všetko to zlé. Je chladnejšia ako kedysi, je opatrnejšia, ale nedá to najavo, aby to náhodou niekto neotočil proti nej, nechce, aby ju niekto zasa zranil. Chráni svoje srdce a city, lebo to je to posledné, čo jej ostalo. Je tvrdšia, ale úprimnejšia ako kedikoľvek predtým. Vie, že má na výber, verí si a vie že pád na dno nie je hanba. Hanba by bolo znovu nevstať. Nesníva, sny si plní, ale pomaly. Naučila sa spomaliť, vie, že všetko príde v ten správny čas, na tom správnom mieste a s tým správnym človekom. S človekom, ktorý bude silnejší než ona, aby ju chránil a bol  vždy v jej blízkosti. S človekom pred ktorým bude môcť byť samou sebou, bez jediného zaváhania. S človekom pred ktorým sa nebude hanbiť vyjadriť svoje city, nech už budú akékoľvek. S mužom, ktorý ju pochopí za každých okolností a bol tu pre ňu bez toho, aby o to musela poprosiť. Totižto toto je jedná z vecí ktoré nedokáže. Nevie poprosiť o pomoc, ale to neznamená, že ju odmietne. Skúste to urobiť sami od seba, len tak a uvidíte ,že vám bude naozaj vďačná. Znamená to pre ňu toľko, že sa to nedá opísať slovami. 

     Nechce dokonalosť ani od neho, ani od seba. Vie, že to nie je možné a snažiť sa o to  by bola, len zbytočná strata času. To, že je silná, ale neznamená, že nepozná svoju hodnotu. Neznamená to ani to, že nechce byť šťastná, milovať a byť milovaná. Práve naopak, aj ona chce Váš úsmev, čas, ochotu, lásku, či objatie. Áno niekde stačí tak málo. Vráti Vám to a to i v iných podobách. Dá Vám najviac ako vie, dá Vám svoju dôveru a verte, že ak si ju získate, bude to naozaj a navždy. Jej city k Vám nebudú vybudované na základe vášho auto parku, drahých daroch, či o tom aké čísla svietia na vašom účte. Bude to iba o Vás, takých akí naozaj ste, bez pozlátok a iných povrchných vecí.

     Skúste jej to oplatiť, možno je silná, možno chladná a možno má okolo seba pevné betónové steny. K tomu ju, ale donútil svet, život a ľudia v ňom. Má sa za to cítiť zahanbene? Za to, že odmietla zostať tam dolu na kolenách. Za to, že v sebe našla silu a odhodlanie odlepiť sa od úplného dna? Práve v tom je jej sila.

     Verím, že každý dostane od života, len to čo zvládne prekonať, alebo niesť na svojich ramenách. Verím, že každý si zaslúži byť šťastný. Hoci to možno na prvý krát nevyšlo. Verím, že na každú tu čaká ten, ktorý bude ochotný bojovať a zvládne rozbiť tie múry, tie betónové steny a roztopí v jej srdci ľad. Muž, ktorý ju bude ľúbiť takú aká je, bude ju viesť. Bude silnejší ako ona, nie preto, aby sa vyvyšoval, aby ju obmedzoval, ale aby ju chránil aj v momentoch keď je zraniteľná.

     Ako toto všetko viem? Lebo som jednou z nich a nehanbím sa za to. Už nie! Našla si sa v tom? Super vieš, že v tom nie si sama. Mám na teba teraz jednu malú prosbu, pomôž mi to dostať k tým všetkým chlapcom, mužom, pánom, otcom, dedom a kamarátom. Ďakujem.         

 

Zdroj:https://ulomkyzeny.sk/      

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk