Dámske tepláky sa hodia nielen ako športové oblečenie!

Dámske tepláky sa hodia nielen ako športové oblečenie!

Dámske tepláky už viac nie sú záležitosťou domáceho pohodlia. Tepláky viete upraviť a prispôsobiť tak, aby vyhovovali každej príležitosti.

Tepláky boli nepredvídaným hitom šatníka roku 2020. Napriek tomu, že je to akýsi symbol lockdownu, dnes sa už zdráhame vzdať sa ich pohodlia. 

Karl Lagerfeld raz povedal „Tepláky sú znakom porážky. Ak si si ich kúpila, stratila si kontrolu nad svojím životom“. Ak tieto neslávne slová aplikujeme na rok na rok 2020, nemusí to byť práve pravdivé tvrdenie. Svedčí o tom aj hlavná editorka VOGUE magazínu, ktorá sa na svojom Instagrame objavuje čím ďalej, tým častejšie práve v teplákoch.

Ak sa ich pohodlia nechcete takisto vzdať, máme pre vás pár stylingových návrhov do práce i na voľný čas.

Styling podľa vašej postavy 

Kľúčom dobrého stylingu je nájsť štýl, ktorý vám vyhovuje. Tepláky však viete podľa potreby vždy zrolovať a prispôsobiť ich vašej postave. 

Všeobecne však platí nasledovné. Ak ste drobná, siahnite po vyššom páse bez riasenia, aby nevznikal prebytok objemnej látky, ktorý vás môže opticky ešte skrátiť.

Ak ste naopak vysoká, môžete siahnuť po horizontálnych pruhoch alebo výrazných vzoroch. Ideálne môžu byť takisto tepláky s bočným panelom zo sieťoviny, alebo len jedným farebným pruhom.

Na bolf.sk určite nájdete tepláky, ktoré sa budú hodiť práve vám. 

Sako alebo blejzer pre pracovný look

Namiesto mikiny, skúste sako alebo blejzer, vďaka ktorému bude váš outfit vyzerať okamžite serióznejšie. 

Dlhé dvojradové sako upraví váš vzhľad na každú príležitosť. Na pracovné stretnutie (Skype alebo Zoom) to jednoducho nakombinujte s tričkom, úzkym rolákom alebo hodvábnou blúzkou. 

Ak si oblečiete tepláky k vysokým lodičkám v metalovej alebo leopardej farbe, dopasujete ich sakom a veľkými náušnicami, vytvoríte tak vhodný outfit aj na večeru v reštaurácií. 

Víkendový look a doplnky 

Pre víkendový outfit si vyberte ploché čižmy v robustnom štýle alebo s vojenským šnurovaním. Čerstvý biely sveter je bezpečnou voľbou pre elegantný, neformálny, ale aj pracovný vzhľad. Môžete sa tiež rozhodnúť pre elegantnú členkovú obuv s blokovým podpätkom.

Váš outfit môžete zakončiť zaujímavou kabelkou. Ak je váš outfit ležérny a jednoduchší, kombinujte ho s extravagantnejšiou kabelkou. Vyhrali ste sa so samotným outfitom dostatočne? Malou čiernou kabelkou nikdy nič nepokazíte. 

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk