20 krokov k vybudovaniu silnej značky

20 krokov k vybudovaniu silnej značky

     Založiť si živnosť a začať podnikať v akejkoľvek oblasti je v dnešnej dobe veľmi jednoduché. Stále vzniká viac a viac malých firiem a zaujať v silnej konkurencii nie je už až tak ľahké. Nezúfajte, máme pre Vás pár rád ako si vybudovať silnú značku.

     1. Kontaktujte ľudí, ktorých už poznáte 

Začiatky bývajú ťažké. Začnite spolupracovať s tými, s ktorými ste už v kontakte. Vedia o Vašich plánoch a nápadoch. Požiadajte ich o radu a odporúčanie. Zároveň im ponúknite odporúčanie Vašim kontaktom. Dobré vzťahy sú základom ďalšej spolupráce.

     2. Sociálne siete

Internet a sociálne siete hýbu svetom, nielenže je to efektívne, ale navyše Vás to dokáže jednoducho zblížiť s Vašimi zákazníkmi. Dbajte na tom, aby sa profil zhodoval z Vašou web stránkou. Zákazníkom musí byť na prvý pohľad jasné, že ide o Vašu firmu. Dôležitá je aj aktivita na profile a pravidelné prispievanie, či informovanie o novinkách a zaujímavostiach. Sociálne siete ponúkajú i zverejňovanie reklám. Zamerať sa môžete už na Vami zvolenú skupinu zákazníkov. Investícia na začiatok nemusí byť veľká. Postupne sa môžete rozhodnú čo ďalej, podľa toho, aký budete mať úspech.  

     3. Inšpirujte sa       

Zúčastníte sa na akciách a konferenciách, ktoré sú zamerané na oblasť v ktorej chcete uspieť. Nasávajte nové informácie a poznatky. Neskôr ich možno budete môcť zužitkovať vo svoj prospech. Spoznáte nových ľudí, ktorí sa môžu stať Vašimi potencionálnými zákazníkmi.  

     4. Recenzie

Oslovte tých, na ktorých sa môžete spoľahnúť, poznajú Vás i Vašu prácu. Nič nie je viac ako dobrá skúsenosť. Je pravdepodobné, že klienti sa rozhodnú pre spoločnosť, ktorá sa dokáže prezentovať. Obhájiť seba a svoje produkty. Spokojný klienti sa o Vás radi podelia aj s ostatnými.

     5. Firemný večierok

Podnikajte v priateľskej atmosfére, zorganizujte udalosť na ktorú sa hneď nedá zabudnúť. Takú o ktorej sa Vaši stáli klienti budú rozprávať a Vy sa dostanete do podvedomia iných. Event nemusí byť drahý na to aby bol dostatočne dobrý a úspešný.

     6. Vytvorte si databázu kontaktov

Dajte si záležať na zhromažďovaní kontaktov. Na svojej stránke vytvorte priestor pre svojich zákazníkov, ktorí sa s Vami chcú spojiť, alebo Vám chcú zanechať recenziu. Nezabúdajte však na jednoduchosť kontaktného formuláru, nikomu sa nechce vypisovať veľa políčok. Menej je niekedy viac.

     7. Zúčastnite sa webináru

Je to jednoduchšie, ako sa môže zdať na prvý pohľad, navyše to nie je ani cenovo náročná položka. Môžete využiť bezplatný softvér, ako napríklad GOOGLE HANGOUTS. Poslucháči Vám môžu prostredníctvom chatu položiť otázky. Môžete vysielať naživo, alebo pomocou nahrávky, ktorá môže mať do budúcna i inú reprezentatívnu úlohu.

     8. Odmeňujte

Stimulujte tých, ktorí Vám už prejavili dôveru. Odmeňte svojich verných zákazníkov nejakou drobnosťou. Dajte im vedieť, že si ich Vážite. Musí to byť niečo čo užitočné, čo si zapamätajú a ostane im to na dlhší čas.

     9. Rozširujte spoluprácu

Spolupráca s inými podnikateľmi. Je možnosť, ako sa dostať do podvedomia ďalších nových zákazníkov. Zároveň je to možnosť rozšíriť ponuku a nadobudnúť nové skúsenosti. Tie, ktoré Vy ešte nemáte, ale Vaši partneri áno. Pri výbere partnerov na spoluprácu bude opatrný a dôsledne si zhodnoťte, či sa vaše postoje a názory zhodujú.

     10. Inzerujte

Inzerát v miestnej tlači, je pre začínajúcich podnikateľov to pravé. Urobte si prieskum a skúste ich kontaktovať ohľadom článku, alebo reklamy. Malé miestne média sú cenovo dostupné, v niektorých prípadoch dokonca bez poplatkov.

     11. Roztočte to s letákmi

Dajte si námahu, vymyslite krátku a výstižnú reklamu. Takú ,ktorú si dokáže zákazník zapamätať i po krátkom pohľade na vyvesený leták. Letáky sú totižto stále IN. Prostredníctvom stránky Canva, Vás to nemusí stáť ani cent.

     12. Píšte

Dnes sa píše už o všetkom a robia to takmer všetci. Povedzte to príbehom a ľudia si Vás určite zapamätajú. Príbehy predsa máme radi už odmalička. Stačí mať, len dobrý nápad na spracovanie. Možnosti kde a ako ho uverejniť je veľa.

     13. Vizitiek nikdy nie je dosť.

Oplatí sa do nich investovať viac peňazí. Ide predsa o ďalší spôsob reklamy. Vizitka je značkou serióznosti a kvality. Pamätajte na to, že musí byť v súlade s Vašou firmou a obsahovať všetky dôležité informácie. Majte ich stále po ruke. Nikdy neviete, kde a kedy na niekoho narazíte.

 

  14. Direct marketing

Priamosť sa v dnešnej uponáhľanej a modernej dobe vytráca. Vzhľadom na to, že väčšina sa spolieha na digitálnu cestu, je toto spôsob ako vytŕčať z davu. Svoj sortiment môžete posielať poštou, alebo ho rozdať osobne.

     15. Investujte do kvality SEO 

web stránky sú jedny s prvých reklamných prostriedkov v dnešnej dobe na ktoré sa zameriava. Nie je však dôležitý iba dizajn a pravidelné poskytovanie nových informácii, ale aj SEO. Vďaka nemu Vás záujemcovia o Vaše produkty a služby jednoduchšie vyhľadajú. 

     16. Blogujte

Momentálne je to veľmi trendy. Možno Vám to nevynesie veľké peniaze, pretože iba s tým začínate. Je to však možná cesta, ako sa môže zvýšiť návštevnosť Vašej stránky. Zaujímavý článok môže k Vám prilákať aj tých, ktorí o Vás do teraz ani netušili. Pravidelnosť je v tomto veľmi dôležitá.

     17. Diskutujte

Na diskusných fórach sa stretávajú ľudia s podobnými záujmami a je ich tam nespočetne veľa.  Ste v danej oblasti odborník, alebo možno aj nie, ale viete o tom niečo. Máte ľudom čo k tomu dodať, neváhajte a zapojte sa.

     18. Email ako profík  

Vytvorte si emailovú adresu, ktorá zahŕňa názov Vašej spoločnosti. Emailový podpis je tiež veľmi dôležitý. Už v škole nás predsa učili, že sa máme podpísať pod všetko čo sme vytvorili. Stáť si za svojim. Je to spôsob, ako vložiť logo svojej firmy do každej komunikácie s klientom, ktorá bude vyzerať ešte serióznejšie. Do podpisu môžete zahrnúť i odkaz na vašu web stránku. Možnosti je veľa a sú cenovo dostupné.

     19. Zorganizujte súťaž

Testy, kvízy a súťaže. Kto ich nemá rád však? Zaujímavá súťaž priláka pozornosť stálych i nových klientov. Využite sociálne siete na jej propagáciu a zároveň využite súťaž na prilákanie nových sledovateľov Vášho profilu.

     20. Natáčajte

Niekedy je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Videá sú v dnešnej dobe moderné a obľúbené. Sú tiež veľmi efektívny SEO nástroj, ktorý zvýši návštevnosť Vašej stránky. Krátke zaujímavé video s príjemným pod mazom vie zaujať viac ako dlhé video, ktoré si ani nedopozeráte. Dajte si na ňom záležať a ono sa Vám to vráti. V  očiach sledovateľov budete vyzerať ľudsky.   

  zdroj: www.forbes.sk      

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk