Chcete si aktuálne zalyžovať? Kde?

Chcete si aktuálne zalyžovať? Kde?

Rakúsko - NIE

Taliansko  - NIE

Francúzsko - NIE

Švajčiarsko - ANO

 Je to jediná možnosť kde si užiť sneh, lyžovanie a nádherné výhľady na štvortisícovky s aperolom na terase. Pozrime sa bližšie na 5 lyžiarskych otvorených stredísk.


Najbližšia možnosť z Bratislavy je v legendárnom St. Moritz (750 km) na ľadovci Diavolezza. Lanovky ťahajú iba v Stredy, Soboty a Nedele. Výška snehovej pokrývky je do 80cm zajazdíte si tu skromne ale za to do sýtosti na jednej zjazdovke obsluhovanej sedačkovou lanovkou, spolu 1,5km otvorených zjazdoviek.Ďalšou možnosťou je obľúbený Engelberg-Titlis (900 km) kde si zalyžujete na ľadovcových 6,5 km zjazdoviek ktoré momentálne obsluhuje jedna šesť sedačková lanovka a jeden vlek. Ubytujete sa v ikonickej dedine Engelberg na úpätí ľadovca. Každý deň pri vývoze do lyžiarskeho strediska prežijete jazdu 360° panoramatickou otočnou lanovkou Rotair. Momentálna výška snehovej pokrývky je do 100cm.


A ešte tu máme trojicu stredísk ktorá je vzdialená do 1100 km Les Diablerets – Glacier 3000 kde si zalyžujete na 9 km zjazdoviek ktoré obsluhujú 2x vleky a jedna štvor sedačková lanovka s výškou snehovej pokrývky do 30cm.


No a nakoniec dve najlepšie Zermatt s 26 km zjazdoviek a snehovou pokrývkou do 180 cm na časti strediska Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee. Lyžovačka v Zermatte je sama o sebe obrovským zážitkom už len kvôli magickému výhľadu na Matterhorn – najfotografovanejšiu horu sveta. Saas Fee ktoré leží vo veľajšom údoli od Zermattu a momentálne ponúka najviac z pätice otvorených švajčiarských stredísk viac ako 40 km a až do 210 cm snehovej pokrývky na ľadovci. Byť a lyžovať v Saas Fee je podobne magický zážitok ako v Zermatte, nie je tu výhľad na všade prítomný Matterhorn no obkolesenie údolia štvortisícovkami je dychvyrážajúce.


Zdroj: https://snowmagazin.relaxmagazin.sk/ Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk