Ako dokonale prekryť bazén? Máme pre vás riešenie!

Ako dokonale prekryť bazén? Máme pre vás riešenie!

Lamelové prekrytie nie je len praktickým riešením prekrytia bazéna, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý sa ľahko prispôsobí akémukoľvek prostrediu, dodávajúc vášmu bazénu jedinečný charakter. Toto prekrytie vytvára harmóniu s okolím a udržuje estetiku bazéna. Jeho ľahké a bezpečné ovládanie patrí medzi jeho hlavné výhody, preto sa často označuje ako automatické bazénové prekrytie.

Prečo sú lamelové prekrytia bazéna dôležité a prečo by nemalo lamelové prestrešenie chýbať ani doma na Vašom bazéne?

Úspora nákladov

Inštalácia lamelového prekrytia bazéna prináša viacero výhod. Pomáha minimalizovať odparovanie vody, čím zníži potrebu doplňovať vodu do bazéna. Taktiež znižuje spotrebu energie na vykurovanie bazénovej vody a množstvo chemikálií potrebných na úpravu vody. Výsledkom je, že môžete vychutnávať čistú vodu v bazéne po celú sezónu s minimálnou námahou. Vďaka lamelovému prekrytiu býva priemerná teplota vody v bazéne o 6 až 8 stupňov vyššia než v bazéne bez krytu.

Zakrytím bazéna lamelovým prekrytím dôjde k výraznému zníženiu spotreby chemických prípravkov v porovnaní s bazénom bez krytu. Toto zníženie je dôsledkom menšieho odparovania vody a ochrany vody pred svetlom a UV žiarením. Chlórové prípravky sa pomalšie odbúravajú a tma bráni množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Ak je lamelový kryt použitý na vnútornom bazéne, dochádza k zníženiu odparovania vody, čím sa znižujú náklady na odvlhčovanie bazénovej haly a zabráni sa kondenzácii pary na chladných miestach.

Zabezpečnie bazéna

Máte doma malé deti? Lamelové prekrytie bazéna predstavuje vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť svoj bazén a zamedziť prípadnému nebezpečenstvu pádu vašich najmenších do vody. Naše lamelové prekrytia pre nadhladinové aj podhladinové bazény boli podrobené prísnej francúzskej norme NF P90-308, čo zaručuje ich spoľahlivosť. S týmito lamelami môžete byť v pokoji, pretože unesú hmotnosť dospelého človeka.

Lamelové prestrešenie ponúka spoľahlivú ochranu. Je elegantné a estetické v porovnaní s obvyklými nie veľmi výrazným prestrešniami v tvare oblúkových skleníkov.

Náš lamelový systém zabezpečuje nielen bezpečnosť, ale aj štýl. Naše lamely prešli testovaním v súlade s prísnymi francúzskymi bezpečnostnými normami NF P90-308, a to pre navíjanie umiestnené nad hladinou aj pod hladinou vody.

Tieto lamely efektívne bránia tomu, aby deti a zvieratá nepriamo spadli do bazéna, a dokážu uniesť aj dospelého človeka. Pre zabezpečenie úplnej ochrany je však dôležité doplniť lamelové prekrytie o ďalšie bezpečnostné prvky, ako sú zabezpečovacie popruhy, nerezové madlá pre plastové a betónové bazény, dobre navrhnuté schodiská a iné príslušenstvo, ktoré zabezpečí bezpečné používanie bazéna, najmä ak ide o kompozitné bazény.

Elegantný vzľad

Lamelové prekrytie nie je len praktické, ale aj štýlové a dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek prostrediu, čím dodá vášmu bazénu jedinečný charakter. Toto prekrytie vytvára harmóniu s okolím a zachováva estetiku bazéna. Jeho jednoduché a bezpečné ovládanie spolu s dôrazom na bezpečnosť tvorí jednu z jeho hlavných výhod.

Fotogaléria


Zdieľať článok

Podobné články

Diskusia

Facebook pozri-sa.sk